Çocuk Halısı

Gösterilen sonuç sayısı: 18

ÇOCUK HALILARI

Çocuk odalarında kullanılan çocuk halıları genellikle karikatür çizgi film kahramanları, hayvan figürleri, yıldız, gökyüzü uzay baskılı modellerdir. Bebek odalarında pembe, mavi ve sarı renkler ve ayıcık, fil, kuş, bulut, çiçek desenleri bulunmaktadır. 5 yaş üstü çocuk halıları ise çocuğun ilgi alanına göre hayvan, çizgi film karakteri gibi desenler içermektedir.

Çocuk halıları seçilirken çocuğun hayal dünyasını geliştirecek desenler seçilmelidir. Çocuk odalarında ki tüm eşyalar işlevlerine göre seçilse de çocuğun mental ve ruhsal gelişimine katkı sağlayacak modeller olmasına önem verilmelidir. Çocuk halıları da sadece odayı ısıtması ve yumuşak bir zemin oluşturması yanı sıra odayı huzurlu, masal dünyasını andıran ve çocuğun keyif alacağı şekilde seçilmelidir.

Çocuk halıları için en ideal renkler gökkuşağı renkleri ve desenleridir. Çocukların dinamik olmasını sağlarken odaya eğlenceli bir hava katar.

Sitemizde örneklerini bulabileceğiniz Modern minimalist İskandinav tarzı karikatür desenli Çocuk halıları, çocuk odalarına canlılık katmaktadır. Süpermen desenli yuvarlak halı gibi daha birçok kahraman desenli dikdörtgen, kare, yuvarlak halılar ile masal alemi yaratmak mümkündür.

İskandinav modern karikatür gece temalı fil, ay, yıldız desenli halı ya da mavi yıldızlı gökyüzü grafik desenli halı ile çocuklarınız hayal kurarken huzurlu bir uykuya dalacaklardır.

ÇOCUK HALILARINDA EN ÇOK TERCİH EDİLEN DESENLER

Çocukların yaşlarına göre ilgi alanları da farklılık gösterir. Çocuğun hayal dünyası geliştikçe ilgisi de bir başka yöne kaymaya başlar. Genel olarak en çok tercih edilen çocuk halılarından bahsedecek olursak;

Okyanus, deniz, yüzen balıklar desenli halılar ya da gökyüzü, yıldızlar, göl manzarası, güneş lotus desenli halılar genellikle 5 yaş altı çocuk odaları için seçilmektedir.

Uzay temalı astronot, uzay gemisi, yıldızlı, gezegenler olan halılar özellikle erkek çocuk odaları için seçilmektedir.

Modern karikatür ekose desen üzerine zürafa, zebra, fil, desenlerinin olduğu çocuk halıları da 5 yaş altı kız ve erkek odalarında için tercih edilmektedir.

Çocuk halıları serisinde eğitici ve öğretici halı modelleri de bulunmaktadır. Bu tür halılar çocuğun gelişimine fayda sağlarken renkleri ve desenleri ile de odaya canlılık katar. Çocuğun üzerinde hem oyun oynayabileceği hem de kendini geliştireceği oyun halıları çeşitlerinden biri de üzerinde şehir planı olan halılardır. Çocuklar bu halının üzerindeki yollarda araba sürebilir, hastane, okul, sinema gibi mekanlara gidebilirler, adeta başlı başına oyuncak görevi gören bu halılarda arkadaşlarıyla oyun oynayabilirler.

Eğitici çocuk halılarından üzerinde rakamlar, geometrik şekiller, harfler ve renkler bulunan modellerde tercih edilmektedir. Özellikle üzerinde sek sek bulunan oyun halıları ile çocuklar hem rakamları öğrenir hem de eğlenir.

İlkokul seviyesindeki çocukların odalarına üzerinde matematik işlemleri desenli halılarda çocuğun gelişimi ve eğitimi için ideal çocuk halılarıdır. Çocuk farkında olmadan toplama, çıkartma, çarpma, bölme işlemlerini öğrenir ve bunu eğlenceli bir oyun haline getirebilir. Bir başka eğitici halı modeli de üzerinde dünya haritası deseni olan halı modelleridir. Bu çocuk halıları çocuğun ülkeleri, şehirleri öğrenmesini, coğrafyaya ilgi duymasını sağlamaktadır.

Özellikle futbola ilgi duyan erkek çocuk odalarına futbol sahası desenli çocuk halıları tercih edilmektedir. Çocuklar için çok eğlenceli bir seçenektir.

Arabalara özellikle yarış arabalarına ilgi duyan çocuklar için yarış araba ve pisti olan halılar, kara, hava, denizyolu araçları desenli halılar, üzerinde çapa, fener, vapur desenleri olan okyanus temalı halılar, labirent halılar çocuk gelişimine faydalı çocuk halılarıdır.

Örneklerden de görüldüğü gibi birbirinden güzel, eğlenceli, eğitici çocuk halıları modelleri mevcuttur. Çocuk odası halılarının desen ve renkleri kadar fiziksel özellikleri de önemlidir.

ÇOCUK HALILARI ÖZELLİKLERİ

 

Çocuk halıları serisinde ki halıların kalınlığı 8mm, ortası 4mm’dir. Kaymaz pamuk tabana sahiptir. Yüzeyi polyester kadife kumaştır. Leke tutmayan Çocuk halıları aynı zamanda çamaşır makinesinde 30 derecede yıkanabilmektedir. En önemlisi insan sağlığına ve doğaya zararlı madde içermemektedir.

Çocuk odası halılarında kolay temizlenebilir özellik olması avantaj sağlamaktadır. Çünkü çocuklar hem yiyecek içecek dökebilmekte hem boya kalemleri ile halıyı boyamakta ve boya akıtmaktadırlar. Leke tutmayan halıların kolay temizlenebilir olması da büyük avantajdır. Yumuşak yüzeyi ile çocukların rahatça halı üstünde oynamaları mümkündür.

Çocuk halıları modellerimizin standart ebatları dışında kişiye özel sipariş halıda yapılmaktadır.